DSC05168

17 marca w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu języka angielskiego dla uczniów gimnazjum. W konkursie wzięło udział 63 uczennic i uczniów klas I-III z gimnazjów w Bóbrce, Cisnej, Lesku, Mchawie, Myczkowie, Olszanicy, Średniej Wsi oraz Uhercach Mineralnych.

Głównymi celami konkursu było promowanie wśród uczniów znajomości języka angielskiego, zachęcanie do poszerzania znajomości słownictwa i zagadnień gramatycznych oraz  pogłębiania wiedzy związanej z krajami angielskiego obszaru językowego, jak również stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z uczniami z innych szkół.

Konkurs składał się z 2 części:

- 1 część obejmowała test gramatyczno – leksykalny, który składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były 4 odpowiedzi, z których jedna była prawidłowa.

- 2 część to test z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych - w tym roku tematem przewodnim był   dzień św. Patryka, przypadający właśnie 17 marca. W tej części uczniowie mogli uzyskać 16 punktów.

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie naszego liceum przedstawili prezentację multimedialną o świętym Patryku i tradycjach związanych z obchodami dnia św. Patryka, a następnie uczniowie gimnazjum  mogli sprawdzić jak wiele zapamiętali i odpowiadali na pytania quizu.

Z pewnością wspólny śpiew z naszą młodzieżą również pozostanie na długo w pamięci.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce zdobyła:

Jessica Blassio    -  Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesku

                                    -  opiekun Pani Anna Czech

II miejsce ex aequo zajęli:

Michał Demko    - Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesku

                                 -  opiekun Pani Anna Czech

       Michał Zielonka  - Gimnazjum im. płk. Kazimierza Iranka-Osmeckiego w Cisnej

                                  - opiekun Pani Anna Mizińska

III miejsce zajął:

Przemysław Sosna   - Gimnazjum im. płk. Kazimierza Iranka-Osmeckiego w Cisnej

                                 - opiekun Pani Anna Mizińska

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszym konkursie i pragną rozwijać swoje zainteresowania językiem angielskim.

Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz gratulujemy osiągnięć.

Nagrody dla zwycięzców oraz dla 5 wyróżnionych uczniów zostały ufundowane przez Liceum Ogólnokształcące w Lesku oraz wydawnictwa językowe  Oxford University Press oraz Express Publishing. Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy.

Jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy do udziału w naszym konkursie w przyszłym roku !

Zdjęcia z konkursu języka angielskiego dla uczniów gimnazjum