IMG 7581

30 maja br. naszą szkołę odwiedził Pan Karol Wójcicki, pasjonat zajmujący się popularyzowaniem wiedzy astronomicznej, dziennikarz naukowy oraz założyciel i prowadzący największego w Polsce facebook'owego fanpage'a astronomicznego 'Z głową w gwiazdach'.
Pan Wójcicki dał nam ciekawy i angażujący wykład nt. min. zórz polarnych, zaćmień Słońca oraz kulisów Jego astronomicznej pracy. Wyjaśnił nam przyczyny formowania się wymienionych zjawisk, ich naturę oraz wskazał częstotliwość i lokalizację występowania. Pokazał nam też ich niesamowity wygląd uchwycony zarówno na zdjęciach, jak i na filmach. Tuż po pytaniach od publiczności, na które Pan Karol z ochotą i dobrym humorem odpowiadał, złożyliśmy na Jego ręce podziękowania w formie słodkiego koszyczka.
W tym miejscu także bardzo serdecznie dziękujemy Panu Wójcickiemu i życzymy kolejnych 113 lat życia (do najbliższego całkowitego zaćmienia Słońca obserwowanego z Polski), dużo różowych zórz oraz nowych sezonów Stranger Things na astronomiczne wakacje.
Po obejrzeniu niezwykłego widoku zórz polarnych, sobie zaś życzymy tego, czego życzył nam Pan Karol - wycieczki na Islandię (Panie Ministrze Czarnku, prosimy <3).