rekol

W dniach 13, 14 marca 2017 r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje prowadził ks. Jacek Michno – katecheta z ILO w Sanoku oraz doradca metodyczny. W pierwszym dniu w programie była wspólna modlitwa, śpiew, konferencja oraz nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w których wzięła udział społeczność naszej szkoły.

W tym też dniu swoje miejsce znalazły wieczorne spotkania z modlitwą i filmem. Młodzież, która podjęła trud popołudniowego uczestnictwa w programie rekolekcyjnym mogła uczestniczyć w spotkaniach ewangelizacyjnych prowadzonych przez animatorów z Brzozowa – (Marię, Gabrielę, Wojciecha, Mateusza oraz Jakuba). W grupach dzielenia poruszony został temat „Moja relacja z Bogiem”.

Po zakończeniu spotkań i krótkiej przerwie rozpoczęła się wieczorna konferencja przygotowująca do sakramentu pojednania. 

Pojednani z Chrystusem późnym wieczorem grupa uczniów, która pozostała na noc w szkole rozpoczęła nocne spotkanie z filmem religijnym: „Siła modlitwy – pokój zmagań” oraz „Bezcenny dar”. W małych grupach odwiedzali również nasze obserwatorium, aby podziwiać  „niebo nocą” niestety zamglone.

W drugim dniu po wspólnej modlitwie, śpiewie uczestniczyliśmy w konferencji ukazującej co jest potrzebne młodemu człowiekowi, aby kroczyć z odwagą za Chrystusem po drogach życia.

Następnie przeszliśmy do kościoła parafialnego, gdzie wzięliśmy czynny udział we Mszy św.

Piękny czas, który ubogacił każdego kto nie bał się podjąć wysiłku otwarcia serca na działanie łaski Bożej zakończyliśmy przy stole Eucharystycznym, gdzie umocniliśmy naszą wiarę na trudną młodzieńczą codzienności.

Galeria zdjęć - Rekolekcje w leskim LO

Najlepszy email roku