kosz2

Koszykarki naszego liceum jadąc na Półfinały Wojewódzkie do Krosna wiedziały że ich szanse na awans są dość duże. Można być takim optymistą, zwłaszcza po przeanalizowaniu spotkań rozgrywanych na szczeblu rejonowym, gdzie podopieczne profesora Mariusza Łopuszańskiego zaprezentowały się naprawdę bardzo dobrze, wygrywając wszystkie trzy mecze a zarazem awansując ze szczytu tabeli. 

Dzisiejszego dnia na Hali MOSiR przy ulicy Legionów w Krośnie stawiły się cztery szkoły ponadgimnazjalne, ZSP Nr 1 z Krosna, I LO z Brzozowa, ZS z Iwonicza oraz nasze leskie LO. Zarówno ten jak i ostatni turniej został przeprowadzony w systemie gra "każdy z każdym". Kolejność spotkań rozstrzygnęło losowanie. Cztery zespoły miały do rozegrania po dwa mecze, z drużynami z którymi nie mierzyli się podczas zawodów rejonowych. Tak więc Liceum Ogólnokształcące z Leska stoczyło pojedynki ze szkołą z Krosna i Iwonicza. 

Na "pierwszy ogień" poszło ZS z Iwonicza. Nasze licealistki już od pierwszego gwizdka sędziego kontrolowały i narzucały swój styl gry rywalkom. Skutkowało to zdobywaniem kolejnych punktów a tych najwięcej udało zdobyć się Adriannie Prorok, która popisała się pięknymi rzutami za trzy punkty. Po trzeciej kwarcie Lesko miało jedenaście punktów przewagi nad Iwoniczem. Niestety słaba gra w ostatnich siedmiu minutach, która mogła być spowodowana zmęczeniem zawodniczek doprowadziła do wielu strat. Nasze koszykarki dostarczyły wielu emocji. Nie jednej osobie na hali podniosło się ciśnienie, gdy na pięć sekund przed końcem meczu Lesko prowadziło zaledwie dwoma punktami a rywalki przeprowadzały akcję. Ostatecznie wygraliśmy 27:25.  

Drugie z dzisiejszych spotkań naszych licealistek był o niebo trudniejsze. Przyszło im się zmierzyć z krośnieńskim Zespołem Szkół Nr 1. Początek był dość wyrównany. Piłka przenosiła się spod jednego kosza pod drugi. Pod koniec trzeciej kwarty z powodu zbyt dużej ilość faulów boisko musiała opuść Oliwia Hryców. Tuż po wznowieniu czwartej części spotkania taką samą karę otrzymała Adrianna Prorok. Oznaczało to bardzo duże osłabienie dla naszego zespołu. Na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe, które swoje zadania wykonywały na tyle ile potrafiły. Skuteczności w zdobywaniu punktów może zabrakło za to dzielnie broniły się one przed natarciem ze strony rywalek. Po ostatnim sygnale na tablicy wyników widniał niekorzystny rezultat dla naszego LO, które przegrało 36:21. 

Pierwsze miejsce na Półfinałach Wojewódzkich zajęła szkoła z Krosna, która od razu awansowała na turniej finałowy. Podopieczne trenera Łopuszańskiego zajęli drugą pozycję, co znaczy że wystąpią w spotkaniach barażowych. Te zaś odbędą się już za tydzień 14 kwietnia o godzinie 09:30 w Stalowej Woli. Na dzień dzisiejszy wiadomo że na przeciw naszej drużyny stanie LO właśnie ze Stalowej Woli.

Liceum Ogólnokształcące w Lesku wystąpiło w następującym składzie:

Adrianna Prorok

Oliwia Hryców

Julita Dudzik

Natalia Rajchel

Kamila Stec

Karolina Boroń

Anna Konieczko

Aleksandra Krzywowiąza

Klaudia Podkalicka

Karolina Tylka

Tabela końcowa:

1. ZSP Nr 1 Krosno

2. LO Lesko

3. I LO Brzozów

4. ZS Iwonicz 

Wyniki spotkań naszych licealistek: 

LO Lesko - ZS Iwonicz 27:25

ZSP Nr 1 Krosno - LO Lesko 36:21

 Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek!

 LINK DO ZDJĘĆ

autor tekstu i zdjęć: Kamil Mielnikiewicz