basketball

Wczesnym czwartkowym porankiem zespół szkolnej drużyny koszykarskiej dziewcząt udał się do Stalowej Woli, by tam w ramach barażów powalczyć o Finał Wojewódzki. Podróż na północ Podkarpacia trwała około trzy godziny. Bez większych problemów o 8:25 stawiliśmy się pod halą sportową przy Samorządowym Liceum.

Po świetnych występach na szczeblu rejonowym, troszeczkę słabszych na Półfinałach Wojewódzkich, przyszedł czas na baraże, które miały wyłonić kolejnego finalistę tegorocznych rozgrywek koszykówki. Nasze LO nie było faworytem i to trzeba powiedzieć jasno. Dziewczyny z powiatu leskiego wiedziały czego muszą się spodziewać po rywalkach. Ostra i zacięta walka o każdy kosz, o każde punkty. To jedynie łączyło nasze LO z innymi. Dużym atutem szkół ze Stalowej Woli i Rzeszowa był wzrost zawodniczek, które pod koszem robiły co chciały, a przychodziło im to z bardzo wielką łatwością.

Turniej został przeprowadzony w standardowym systemie gra "każdy z każdym". Losowanie wyłoniło kolejność i pary pojedynków. Koszykarki Liceum Ogólnokształcącego w Lesku swoją przygodę na tym szczeblu rozgrywek, rozpoczęły od spotkania z III Liceum z Rzeszowa. Już od pierwszych minut można było zauważyć znaczącą przewagę rywalek, które zdobywały kolejne punkty. W grze naszych uczennic było widać zdenerwowanie, co przekładało się na niedokładne podania i stracone szanse pod koszem. Ostatecznie ten mecz zakończył się wynikiem 40:22 na korzyść koszykarek ze stolicy Podkarpacia. 

Po kilkunastu minutach przerwy przyszedł czas na najcięższe spotkanie na tych zawodach. Mistrzynie z zeszłego roku, wymagające i słynące ze świetnej gry na każdej pozycji na parkiecie Samorządowe Liceum ze Stalowej Woli zaprezentowało na prawdę świetne widowisko ze swojej strony. Niestety prezentowały one swoje popisowe podania i rzuty w konfrontacji z Leskiem. Zaledwie po jednej stronie tablicy wyników zmieniały się liczby na coraz wyższe. Nasze dziewczyny walczyły, wylewały ostatnie krople potów na parkiecie. Niestety ale i ten mecz nie należał do udanych. Tym razem po sygnale kończącym czwartą kwartę mieliśmy wynik 53:10 ze wskazaniem na gospodarzy turnieju.

Na zakończenie czwartkowych rozgrywek na parkiet wyszły dwie najsłabsze zespoły, które jednocześnie walczyły o trzecie miejsce na barażach a szóste miejsce w województwie. LO z Leska zagrało z I LO ze Stalowej Woli. Ten mecz w porównaniu do poprzednich wyglądał doskonale. Kosze dla naszych licealistek padały po dobrze przeprowadzonych akcjach i jeszcze lepszych zakończeniach oraz po trzypunktowych rzutach Adrianny Prorok. Na trzy minuty przed końcowym sygnałem podopieczne trenera Mariusza Łopuszańskiego wyszły na dość duże prowadzenie, które utrzymały już do samego końca. Ostatecznie wygrały 22:13.

Reasumując Liceum Ogólnokształcące z Leska zajęło szóstą pozycję w województwie podkarpackim. To jak na naszą szkołę bardzo wysoki wynik. Przepustkę na zawody finałowe uzyskało Samorządowe Liceum ze Stalowej Woli. Naszym rywalkom gratulujemy i życzymy powodzenia na finałach. 

Dla jednej z naszych zawodniczek a dokładniej dla Adrianny Prorok, która już za ponad dwa tygodnie przystąpi do egzaminu maturalnego był to ostatni mecz w barwach leskiego Liceum. Adzie gorąco dziękujemy za zaangażowanie i walkę jaką pokazywała w każdym rozgrywanym meczu w ciągu ostatnich trzech lat. 

Liceum Ogólnokształcące w Lesku na turnieju w Stalowej Woli wystąpiło w następującym składzie:

Adrianna Prorok

Oliwia Hryców

Julita Dudzik

Natalia Rajchel

Karolina Boroń

Sylwia Małecka

Aleksandra Krzywowiąza

Klaudia Podkalicka

Wyniki spotkań:

III LO Rzeszów - LO Lesko 40:22

Samorządowe LO Stalowa Wola - LO Lesko 53:10

I LO Stalowa Wola - LO Lesko 15:22

Tabela końcowa:

1. Samorządowe LO Stalowa Wola

2. III LO Rzeszów

3. LO Lesko

4. I LO Stalowa Wola

LINK DO ZDJĘĆ:

autor tekstu i zdjęć: Kamil Mielnikiewicz