IMG 8

Dnia 26 kwietnia w LO w Lesku odbył się konkurs „Deutsch - mein Hobby”. Spośród 17 zgłoszonych uczniów w w/w dniu do konkursu przystąpiło 12 uczennic i uczniów,  którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności w pisaniu testu sprawdzającego ich umiejętności i wiedzę z języka niemieckiego. Dzielnie zmagali się z zadaniami zamkniętymi z zakresu słuchania ze zrozumieniem, następnie przeprowadzali analizę tekstów pisanych oraz gramatyczno-leksykalnych. Po 90 minutach mogli odpocząć i posilić się przygotowanym przez uczniów LO w Lesku poczęstunkiem. A na koniec wszyscy w dużym napięciu oczekiwali w sali N2 profesora Tadeusza Wydrycha na ogłoszenie wyników. W tegorocznych zmaganiach w gronie laureatów znaleźli się :

Kalina Chwała          I m-ce       Publiczne Gimnazjum w Lesku

Wiktoria Kinal          II m-ce      Publiczne Gimnazjum w Lesku

Kinga Podgórska     III m-ce     ZSP w Uhercach Mineralnych

GRATULACJE!!!

Nagrodzonym gratulacje złożył Pan Dyrektor Bernard Baran, dziękując wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom, którzy przygotowali ich do współzawodnictwa w języku niemieckim. Szczególne podziękowania otrzymali:

- Jolanta Pietruszka z  Publicznego Gimnazjum w Lesku

- Anetta Rogalińska z Gimnazjum w ZSP w Uhercach Mineralnych

- Joanna Kapalska z Gimnazjum w ZS im. Księdza Franciszka Stopy w Myczkowie

Germaniści Anna Nowak i Tadeusz Wydrych dołączając się do podziękowań, życzyli uczestnikom sukcesów we wszelkich konkursach a szczególnie językowych. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz rzeczowe a każdy z pozostałych uczestników – pamiątkowe dyplomy i upominki.

Serdecznie Gratulujemy!

Galeria zdjęć z konkursu     

Koordynatorzy: Anna Nowak i Tadeusz Wydrych