IMG 5476

W miniony piątek 25.05.2018 r. Lesko zmieniło się na kilka godzin w miasto goszczące różnorodne postacie historyczne, które w pochodzie ulicami miasta pokazały jak dobrze i z pełnym zaangażowaniem potrafi bawić się nasza młodzież. 
Wszystko zaczęło się zbiórką w okolicach naszego Leskiego liceum. Kolorowy tłum powiększał się z każdą minutą a orkiestra od rana przygotowywała się do poprowadzenia pochodu aż na plac przy basenie. Po dotarciu na miejsce został wręczony klucz do bram miasta  przedstawicielom młodzieży. Później, uczestnicy Żakinady, mieszkańcy miasta i goście bawili się wspólnie a na scenie prezentowały się szkoły. Oczywiście, jak co roku ,odbył się konkurs na najciekawsze i najlepsze przebrania uczestników. Po długich i burzliwych obradach jury wytypowało zwycięzców. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się tego ciężkiego zadania.

 Drugie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Asia Marcinik z klasy Ia przebrana za królową Jadwigę Andegaweńską. Liceum bardzo aktywnie uświetniło Żakinadę, cały pochód odbywał się przy dźwiękach naszych gitarzystów a na scenie wspaniale prezentowała się grupa LO w składzie: K.Grzybowski (recytacja), K.Szramowiat i J.Marcinik (solistki), F.Kędra (gitara, śpiew) oraz chór: J.Krzywdzik, A. Twardeusz, J.Kotyła, M.Hańczyk, A.Mielnikiewicz, M.Gruza, L.Czernicka, E.Wilińska, W.Szymczakowska ,A.Tyrkut, D.Kuczaj, S.Budacz, P.Owsianik. Z historycznymi przebraniami zmierzyli się również E.Rajchel, E.Szumańska, S.Fakadej, I.Kucharyk

Tego samego dnia o godzinie 18.30 wszyscy chętni brali udział w biegu ulicznym i zawodach Nordic Walking z okazji 100-Lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 
Kolejny dzień był Dniem pełnym zabaw i świetnych wrażeń.
Został zorganizowany festyn, podczas którego dzieci z samorządowego przedszkola im. Misia Uszatka pokazały nam swoje możliwości artystyczne. Na parkingu przy basenie odbywał się międzynarodowy turniej piłki nożnej drużyn młodzieżowych, widowisko interaktywne dla dzieci, występy zespołów tanecznych z Bieszczadzkiego Domu Kultury. Gwiazdą wieczoru był zespół Disco Polo Efect, który poderwał całą publiczność do zabawy. Na sam koniec obchodów Dni Leska Dj.Rufio zachęcił nas do zabawy pod gwiazdami. Czekamy co będzie za rok.

E.Dziedzicka, J.Zając,  W.Golik

Link do galerii zdjęć nr.1

Link do galerii zdjęć nr.2

Link do galerii zdjęć nr.3

pobrane1